בואו נדבר על אמנות 2 - מוזיאון ארץ ישראל

בואו נדבר על אמנות 2

מוז"א ודבק מציעים לכם הפוגה מהחדשות עם אמני הביאנלה לאומנויות ולעיצוב תל אביב 2023. מדי יום שלישי ב-21:00 נקיים סדנת זום עם האמניות והאמנים המשתתפים בתערוכה.

מירב הימן: פוטומונטאז'

סגרו את הטוויטר ותורידו snapseed.

פוטומונטא'ז היא טכניקה שבה תצלום בנוי משילוב של מספרת צילומים שונים, לעיתים תוך יצירת הרושם שהתצלום שנוצר הוא תצלום מציאותי. לעיתים משמש הפוטומונטאז' להונאה ולעיתים להעברת מסר אמנותי או פוליטי.

כיום ניתן ליצור פוטומונטאז' באיכות גבוהה באמצעות אפליקציות ותוכנות שונות בקלות. במהלך הסנדה נדבר על שליטה במדיום הצילומי ונתרגל גם את חוסר השליטה, את ההנאה והמשחקיות בחיבורים לא מתוכננים, איך יוצרים משמעות חדשה בדימויים קיימים. נעבוד עם אפליקציה ומצלמת הטלפון שברשותכם. יש צורך בטלפון חכם בלבד, שעליו תתקינו את האפליקציה החינמית והבטוחה snapseed.

מירב הימן היא אמנית בינתחומית. עבודותיה שייכות למדיות שונות ובהם צילום, וידאו ארט ומיצב. הימן יוצרת צילומים ועבודות וידאו אשר עוסקות בפנטזיות שונות, כגון הרצון לזוגיות, למשפחה מושלמת או לחזרה לטבע. היא מנכיחה את האבסורדי והקומי לצד הייאוש הטרגי, שמאפיינים את אמביוולנטיות הקיום האנושי. עבודת הבימוי מעניקה לה יכולת שליטה כביכול, אך דווקא שליטת האמנית במהלך היצירה מדגישה את חוסר השליטה האנושי במהלך החיים.