סוף רדינג


אסתי מידן, צילום

חניון רידינג נמצא בצפון תל-אביב, מעבר לירקון. אסתי מידן צילמה בחניון ובסביבתו במשך שנתיים, בוחנת את המתחם כשער הכניסה ל"מדינת תל-אביב". כמי שחיה בשרון, המבט שלה על העיר הגדולה משקף את מבטם של רבים הגרים מחוצה לה ומתבוננים בה במיזוג של כמיהה ורתיעה.

לעיני הבאים מצפון מתגלים המבנה הנטוש של בית הלוויות, ארובת רידינג, מכלי דלק גדולים מרוקנים, חניון, עמודי חשמל, פנסים גדולים, תחנות אוטובוסים ומבנים אחדים. מנגד נפרשת העיר על מגדלי המגורים והמשרדים שלה, קו החוף, הירקון וקרוב יותר, אזור הבילוי של הנמל.

מידן צילמה את מתחם החניון כהבטחה, בלי להיכנס ולצלם את העיר עצמה. היא נותרה  בכניסה, בוחנת את ההתרחשויות בחניון כבתוך עולם בזעיר אנפין: מכוניות נכנסות ויוצאות (מלבד קרוון תכול הנמצא בו דרך קבע, משנה את מיקומו מדי פעם, עד להימכרו), ציפורים זעירות הנעות על האספלט בין המכוניות, שלטי פרסומות מפתים המרמזים על מה שממתין לבאים מעבר לרוביקון שהוא הירקון. מבנה קטן המשמש את צוות טכנאי הרכב הפך מעין בית עם לול תרנגולות, חצר קטנה וחפצים רבים - עולם שלם במתחם הנראה סתמי על פניו.

התצלומים משקפים את ההשתנות וההתחדשות, את חלוף העתים, את הסדר ואי-הסדר, את ההבטחה והפיתוי, את ההתפעמות והבדידות- במגרש הגדול הזה, מסוף רידינג.

 

אוצרת: כנרת פלטי

עד 16 בספטמבר 2014