לשחק עם הרוח


תערוכת העפיפונים הגדולה!

 

לצפייה בקטלוג התערוכה המלא

 

 

התערוכה מוקדשת לעפיפונים ססגוניים, צבעוניים ומלהיבים מכל התקופות ומכל קצוות תבל-סין, יפן, הודו, הפיליפינים, אפריקה, אמריקה, אירופה וישראל. מזה אלפי שנה עפיפונים משמשים לתפילה, למשחק, לקרבות, לתחרויות ולאמנותבתרבויות השונות, והם שובי לב ביופיים, בעיצובם האירו-דינמי ובמעופם במרום. הילדים שיבקרו בתערוכה יקבלו ערכה אישית לבניית עפיפון ועיטורו ויוכלו להשתתף במשחק עפיפונים ווירטואלי מיוחד במינו!

לפני כמאה חמישים שנה, השפעתם של העפיפונים האסיאתיים ומחקריהם של חלוצי החלל הביאו לפיתוחן של שלל צורות חדשות של עפיפונים שביצועיהם מרהיבים, ואפילו כאלה שבכוחם להרים בני אדם מן הקרקע ולהגשים עבורם אותו חלום עתיק יומין של האנושות: לעוף!

מאז, האווירונאוטיקה והספורט האתגרי נטלו על עצמם את החלום הנצחי, המסעות והתערוכות אפשרו לנו להיחשף לצורות ולמסורות האסיאתיות, בעוד לילדי המערב לא נשאר הרבה מרחב כדי להפריח עפיפונים, ולא פעם הם מעדיפים את המשחקים האלקטרוניים.

כיום, אמנים ברחבי העולם יוצרים עפיפונים מפתיעים, מְשחקים עם הרוח, צובעים את השמים ומפסלים את המרחב; הם מגלים מחדש את פלאי העפיפונים ומחפשים אסתטיקה חדשה שהשראתה שאובה מהטבע, מהתנועה, וחלקם נושאים עיניהם אל הממד המטאפיזי של "ציפורי הנייר" האסיאתיות.

התערוכה כוללת כמאתיים עפיפונים בגדלים שונים, המוצגים בקבוצות שונות- עפיפונים של פעם,   עפיפונים ספורטיביים, אמנותיים, מכאניים, מוסיקאליים, דמויי מטוס, דמויי ציפור, מפחידים, מצחיקים, עפיפוני קרב, עפיפונים מישראל ועוד ועוד.  מלווה אותם מתווה ההיסטוריה של העפיפון לאורך הדורות, סרטים המדגימים את העפיפונים במעופם, סדנא לילדים להכנת ועיטור עפיפונים ומשחק וירטואלי מיוחד המאפשר לילדים לדמות טיסת עפיפון.

 

 

 

אוצרת: כריסטין ארמנגו

עיצוב: אדריכל אורי גלזר

 עד 8 בנובמבר 2014                                                                                 

 

הכניסה לתערוכה בתוספת תשלום של 25 ₪

על פי הוראות הבטיחות אין להכניס עגלות ילדים לשטח התערוכה, עמכם הסליחה